Хороше ліжко – запорука здорового сну
Хороше ліжко – запорука здорового сну
Зручне ліжко – запорука здорового сну
Кожна людина приблизно третину свого життя віддає сну. Те, де він спить, важливе для його фізичного та душевного стану, а тому дуже важливо вибирати – на чому спати. Хтось спить у ліжку, хтось на ортопедичних матрацах, а хтось зовсім спить на підлозі просто тому, що звик так спати. Кожен із цих способів сну містить свої принади. І все ж більшість людей воліє спати в ліжку, а тому говорити ми з вами будемо саме про те, як правильно вибрати собі ліжко.
Що потрібно знати?
Розмір. Сон буде гарним лише в тому випадку, якщо розміри ліжка збігатимуться з вашими побажаннями. Вона не повинна бути надто вузькою, адже багато людей схильні вночі повертатися уві сні, і впасти на підлогу з вузького ліжка нікому не хочеться. Висота ж ліжка повинна бути такою, щоб, сівши на неї, ви змогли поставити ноги на землю під кутом 90 градусів по відношенню до хребта.
Набір. У комплект ліжка зараз може бути включено багато всього різного - від скриньок до тумбочок, необхідної для естетичних цілей. Гарнітур спальні можна купити і цілком, тоді він дуже добре виглядатиме у вашій спальні, так як його предмети гармоніюватимуть один з одним. І все ж, коли вибиратимете, думайте більше про комфорт сну – це найголовніше.
Основа ліжка. Ваш сон залежить також від заснування ліжка, що включає безліч рейок.
Вважається, що чим більше – тим краще, тому що за їх допомоги ви зможете регулювати жорсткість ліжка. Адже хтось звик спати на м'якому, а хтось, навпаки, бажає твердості та надійності навіть уві сні.
Каркас. Матеріал, з якого виготовлений каркас ліжка, зазвичай буває дерев'яним або металевим, причому ліжка з дерев'яним каркасом – дорожчі. Адже вони екологічні, а отже, шкоди вашому здоров'ю не завдадуть. Серед дерев'яних найміцніший каркас у тих ліжок, у яких виготовлений з вільхи порід дерева.
Розмір таких ліжок приблизно 190х80 см. Біля ліжечок знімаються боковинки і дошкільняті спати в них зручно. За рахунок цього зростає розмір ліжка. Ліжко на нижньому ярусі змінює свій розмір за рахунок збільшення спального місця та перестановки боковин.
Обміркуйте, який варіант зручний саме вам.
Як тільки ви визначитеся з типом ліжка, вибиратимемо деталі, які створюють додаткові зручності.
Матеріал:
Найбільш зручно, коли ліжко зроблено з натуральних матеріалів, наприклад, дерева вільха менш переважний матеріал для використання в дитячих ліжечках, так як дитина може облизувати та гризти боковинки ліжечка. Металеві вироби дуже жорсткі, якщо дитина вдаряється об металеві деталі, це боляче і шишка забезпечена.
Щоб дитина не з'їдала лак або фарбу, якою покрито ліжко, на боковинки кріпляться силіконові накладки. Зазвичай, достатньо однієї накладки на одну боковинку, якщо ліжко стоїть біля стіни. Дитина, стоячи в ліжку, обсмоктуватиме ліжко, спостерігаючи за батьками. Сторона ліжка, що примикає до стіни, не цікава для дитини.
Коли Ви купуєте ліжко, обов'язково перевірте руками всі поверхні. Треба переконатися у відсутності сколів. Якщо виявили дефект, ліжко треба або міняти або усувати дефект. Тобто робити поверхню ліжка ідеально гладкою, щоб уникнути травмування малюка.
Матрац
По-перше, матрац має бути жорстким, тому що у дитини лише формуються вигини хребта. Вони формуються під впливом м'язів. Наприклад, дитина навчається тримати голівку, потім сидіти... Матрац не повинен продавлюватись під вагою дитини.
По-друге, бажано, щоб матрац досить жорстко входив у боковини ліжечка. Ніяких зазорів між матрацом і боковинками ліжка не повинно бути, щоб ніжки крихти не провалювалися між матрацом і ліжечком.
Бічні стінки
Зазвичай складаються з рейок. Прекрасно, якщо вони відкидаються, щоб можна було, не перегинаючись через них, класти малюка в ліжечко.
Аксесуари
Бампер покликаний захистити малюка від ударів об ліжечко при перевертанні з живота на спину і назад. Для новонародженого малюка бампер не потрібен, тому що малюк самостійно повертатися ще не вміє. І за бампером малюка видно гірше. Якщо ж підрощена дитина багато часу проводить у ліжечку, крутиться в ній, ударяється об рейки, то купуйте бампер. Якщо ж малюк у ліжку тільки спить, то в бампері потреби не буде зовсім. Я б рекомендувала купити бампер у міру потреби. Ще раз повторюю, не всім він потрібний.
Вибираючи матрац, пам'ятайте:
Матрац складається із трьох головних елементів. Оббивка з тканини буде першою серед них, оскільки вона є з'єднанням усіх частин матраца. Другим буде наповнювач, завдяки якому забезпечується м'якість та вбирання вологи тіла людини. Ну а третій елемент – це пружини, які відповідають за пружність та міцність матраца. Чим більше пружин, тим краще для виробу.
Матрац не повинен бути занадто твердим, але і пухким він також не повинен бути, тому що ми всі знаємо: спати на надто м'якому – завдання, неможливе навіть для найзапеклішого соні. Крім того – поперек щоранку нагадуватиме вам про неправильний вибір. А ось надто твердий матрац може викликати у людини проблеми з поставою.
Сколіоз. Щоб визначити потрібну твердість матраца, потрібно на нього лягти та спробувати просунути свою долоню під спину. Якщо долоня проходить дуже легко або не проходить зовсім, то матрац вам не підходить. Потрібно щоб долоня проходила важко. У цьому випадку матрац збереже вам хребет, що, як ви знаєте, дуже важливо.
Матеріал, з якого виготовлений матрац, може бути синтетичним, але може бути натуральним. Тут все залежить від того, наскільки ви здорові. Якщо у вас немає ніяких алергій на натуральні наповнювачі, тоді, звичайно, потрібно взяти матрац, виготовлений з натуральних матеріалів, але якщо алергія у вас все ж таки є, проконсультуйтеся у продавця з приводу гіпоалергенної синтетики і візьміть матрац з поролоном або латексом всередині.
Перш ніж купувати матрац, спробуйте його. Ваша мета в цьому випадку – дізнатися про його пружність і жорсткість. Не посоромтеся міняти позу на ту, в якій ви зазвичай спите. Ваш вибір занадто серйозний, щоб віддавати його на випадок. Саме так досвідчений купувати визначає якість необхідного матраца.
Ліжко повинне бути м'яким і зручним, щоб ці якості максимально трималися ваших нових меблів, обов'язково дотримуємося правил догляду за головним елементом - матрацом.
Ми вже писали, як вибирати ліжко, як ґрунтувати свій вибір на тип матраца. Тому замовте ліжко саме на основі наших порад, щоб у ньому був максимально зручний матрац. Зовнішній вигляд ліжка не робить сон кращим, тільки матрац диктує, які нас відвідуватимуть сни. Тому тепер нове актуальне питання, як доглядати нове ліжко, а зокрема нове матрац.
Нова покупка повинна обов'язково притертись усередині і це має відбуватися рівномірно. Поліпшити цей процес можна шляхом перевертання. Раз на два тижні протягом трьох місяців перевертаємо свій новий матрац. Це допоможе поступово притертися пружин. Після цього терміну перевертаємо 3-4 рази на рік, при цьому завжди робимо не лише переворот щодо горизонтальної площі, а й вертикальної. Кожен поворот, це заміна на протилежні частин матраца верх-низ та ноги-голова. Це максимально ефективно позначиться на стабілізації пружинних блоків, які є кістяком пружинної системи ліжка.
Далі пам'ятаємо, що більшість матраців призначено для лежання та сидіння, а отже, скакати на ньому не рекомендується. Складати, гнути матрац теж протипоказано, за винятком моделей, які мають таку можливість.
І остання порада з нашої невеликої добірки, матраци не можна мочити. Чистка має бути суха, будь-яке попадання вологи зіпсує вам ліжко. Дотримуючись всіх вище вартих порад, матрац буде довгий час служити вам, і ваше ліжко буде найприємнішим місцем у квартирі.
Порад багато, і вони досить прості та невимушені, тому виконати кожен цілком можливо.